Голкорефлексотерапія

В нашій практиці, як базовий метод застосовується комплекс рефлексотерапії:

  • голкотерапія (корпоральна, аурікулярная голкотерапія, краніопунктура)
  • прогрівання біологічно активних точок
  • наступний масаж за допомогою голчастого валика, відповідних рецептурою сегментарних зон і шкірних проекцій меридіанів (або застосування Багатоголковий стрічок).

А також, за показаннями, додатково – гомеосиніатрія (введення в біологічно активні точки лікарських препаратів).

Застосування голкорефлексотерапії дозволяє забезпечити:

  • нормалізацію функціонування систем організму: серцево-судинної, нервової, травної;
  • підвищення імунітету;
  • дезинтоксикацию організму;
  • стимуляцію регенеративних процесів і зниження запалення;
  • поліпшення коронарного і мозкового кровообігу;
  • нормалізацію артеріального тиску;
  • профілактику раннього старіння.

Активізація внутрішніх резервів організму, яка стимулюється акупунктурою, сприяє корекції обмінних процесів і ваги, омолодженню організму, допомагає домагатися успішних результатів в боротьбі зі шкідливими звичками і стресом.

Застосування синглетного кисню здійснюється інгаляційним способом або прийомом вітамінно-амінокислотних розчинів (коктейлів), барбітурірованних активним киснем.

 

Також в практиці відділення, при наявності показань, в комплексі з голкотерапією використовується гірудотерапія (лікування п’явками). Під впливом ферментів п’явки відновлюється нормальна мікроциркуляція крові, лімфи і міжклітинних рідин. Знімається або зменшується набряк, застій, запалення, біль, ішемія, спастичні явища, нормалізується кров’яний тиск.

     Розроблені авторські методики застосовуються при лікуванні та медичної реабілітації в сфері лікування та реабілітації:

  • больових синдромів різної локалізації;
  • захворювань опорно-рухового апарату: остеохондроз і його ускладнення, остеоартроз, подагра, посттравматичні ускладнення
  • терапії внутрішніх хвороб: вегето-судинна дистонія, мігрень, гіпертонічна хвороба 1-2 ст., неврити (лицьового, трійчастого, сідничного нервів), тонзиліти, часті і / або тривалі простудні захворювання, бронхіальна астма, хронічний бронхіт, метаболічний з-м, ожиріння 1-3 ст., Цукровий діабет II типу;
  • в урології та сексології: хронічний цистит, хронічний простатит, порушення потенції;
  • в проктології та гастроентерології: запори, геморой, хронічний гастрит і гастроентерит
  • в гінекології: порушення менструального циклу, клімактеричний синдром, безплідність, хронічні запальні процеси. 

Також ГРТ ефективна при хронічній рецидивуючій патології дихальної системи, ЛОР органів, травної (дискінезії і т. Д.) І інший функціональної патології різних систем і органів у дорослих і дітей.

Особливо слід відзначити застосування авторських методик рефлексотерапії в реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч, різних видів акушерського паралічу (Дюшена-Ерба та ін.), Затримці психо-мовного і фізичного розвитку та інших органічних ушкоджень центральної нервової системи у дітей.

Наша багаторічна практика показує необхідність найбільш раннього початку відновного лікування з включенням голкорефлексотерапії.

Голкорефлексотерапія (чженьцзю-терапія) є одним з методів лікування багатьох захворювань, який застосовується протягом декількох тисячоліть. Поряд з цим, метод визнаний офіційною медициною і є базовою складовою медичної спеціальності “рефлексотерапія” (РТ).

Сучасний розвиток РТ йде по шляху аналізу багатовікової практичної діяльності і, по можливості, інтерпретації наукових основ традиційної східної медицини.

Чженьцзю-терапія складається з двох процесів лікування: «чжень» – голковколювання (акупунктури) і «цзю» – припікання (мокси). «Чженьцзю» вимовляють разом головним чином тому, що для лікування багатьох захворювань необхідно застосовувати і голковколювання і припікання.

Для голковколювання застосовують акупунктурную голку, яка називається «хаочжень» (тонка голка »). Вона тепер зазвичай виготовляється з металів для медичного призначення.

Для припікання використовують висушене листя полину та інших трав, перетворені в волокнисту масу, якій надається форма свічки або сигари («айцзюань»).

У відповідності з основними принципами традиційної китайської медицини, використовують різноманітні методики голковколювання (в залежності від виду та перебігу захворювання та інших індивідуальних аспектів). У певних місцях, де знаходяться біологічно активні точки (БАТ) на тілі хворого робиться різної глибини прокол голкою, потім за допомогою запаленого волокнистої маси (як правило у вигляді фіто-сигар) прогрівається БАТ, щоб домогтися налагодження функціональної діяльності даної точки (і меридіана, який вона представляє) для отримання лікувального ефекту.

 

доктор медичних наук, професор
кафедри фізичної та медичної реабілітації,
лікар-рефлексотерапевт вищої категорії, лікар-педіатр, лікар-фізіотерапевт.
Горша Оксана Вікторівна
Запис за тел .:
(067) 981-07-76.