Рекомендації

ХАРЧУВАННЯ У ПЕРІОД ЛІКУВАННЯ:

Прийом їжі 4-5 разів на день дрібними порціями, виключити спиртне, борошняне, фаст-фут, гостре, копчене, жирне, білий хліб Вранці натщесерце – склянку теплої сирої (оптимально -талой) води + 10 кап лимона, потім через 10-20 хв – суміш свіжовіджатих соків 1/2 склянки – 100 -150 мл (морква, буряк, апельсин або яблуко (по сезону), селера (корінь) в пропорції 1: 1/2: 1: 1/2) з додаванням в суміш 1 чайн. ложки рослинної олії.

Вранці натщесерце – склянку теплої сирої (оптимально -талой) води + 10 кап лимона, потім через 10-20 хв – суміш свіжовіджатих соків 1/2 склянки – 100 -150 мл (морква, буряк, апельсин або яблуко (по сезону), селера (корінь) в пропорції 1: 1/2: 1: 1/2) з додаванням в суміш 1 чайн. ложки рослинної олії.

Сніданок – каша з горіхами, курагою, чорносливом, фруктами + 1 ч / ложка меду; Обід – (борщ, вуха), відварене, приготоване на пару або запечене м’ясо (риба) з овочами; Вечеря не пізніше 18-19 -творог, кефір, йогурт, фрукти, овочі. 

За годину-півтора до сну – суміш свіжовіджатих соків в описаному вище співвідношенні. У перервах – кисіль на основі желатину, горіхи (в невеликій кількості) Фрукти. Випити протягом дня 2-2,5 літра рідини. 

Продукти харчування з високим вмістом необхідних мікроелементів

КалійАбрикоси, курага, урюк, родзинки, чорна смородина, чорнослив, картопля, гарбуз, буряк, редька
КальційМолоко, сир, йогурт, інші молочні продукти (нежирні), риба і морепродукти
МагнійГречка, пшоно, овес, горох, соняшник, петрушка, хрін, гарбуз, картопля, буряк

Продукти, які сприяють зниженню артеріального тиску.

продукти харчуванняприклади
Злаки і зернові продуктиЦільнозерновий пшеничний хліб грубого помелу, крупи. Забезпечують енергією і рослинними волокнами
ОвочіПомідори, картопля, морква, гарбуз (кабачок), ріпа, капуста, шпинат. Джерела калію, магнію і волокон
ФруктиАбрикоси, банани, виноград, апельсин, манго, диня, персики, сливи (чорнослив), родзинки, суниця. Джерела калію, магнію і волокон
Знежирені молочні продукти1% молоко, знежирена сироватка або йогурт, частково знежирений сир. Джерела кальцію і білків
М’ясо, домашня птиця, рибаБрати тільки пісне, вилучити жир, тушкувати або варити, але не смажити, знімати шкіру з птиці. Багаті джерела білків і магнію
Горіхи, боби, насінняАрахіс, грецький горіх, насіння соняшнику, квасоля. Джерела рослинного білка

Рекомендована гімнастика

(Виконувати 1-2 рази на день – вранці або ввечері за 2-3 години до сну)

Вправи сприяють гармонізації енергій організму і відновленню нервових зв’язків між головним мозком і тілом. (Всі вправи повторюються 5-15 разів).

Активізація рук

  1. зчепити руки в замок і робити обертові рухи;
  2. пальці до упору до себе і з кожним рахунком збільшуємо напругу;
  3. обертаємо кисті в різні боки;
  4. обертальні рухи в плечовому суглобі;
  5. розтерти долоні і активізувати відчуття біоенергії в долонях.

Вправи виконуються під контролем самопочуття, без різких рухів, при відсутності гриж у відповідних відділах хребта. 

Вправи для шийного відділу хребта

  1. спина пряма, підборіддям тягнемося в напрямку до пупка.
  2. потилицею тягнемося в напрямку до куприка;
  3. правим вухом до правого плеча;
  4. лівим вухом до лівого плеча;
  5. повертаємо голову до упору і з кожним наступним рахунком збільшуємо напругу;
  6. обертаємо голову

Вправи для грудного відділу хребта

  1. Лікті зігнуті, долоні на плечах. Нахилятися вправо-вліво. Працює тільки шия і верхньо-грудний відділ;
  2. робимо вдих і обхоплюємо лопатками уявний стовбур тонкого дерева. Намагаємося, щоб лопатки торкнулися один одного. Руки зігнуті в ліктях. Робимо видих і спрямовується вперед, простягаючи руки;
  3. Обертання плечима вперед-назад;
  4. Скручування. Руки зігнуті, долоні на плечах, скручуємося до упору, посилюючи напругу, вліво-вправо. Працює шия і верхньо-грудний відділ.
  5. Пружина: робимо максимально видих і стискаємо хребет, як би врости в землю. Робимо вдих і тягнемося вгору, як би розтягуючи пружину.

Вправи для поперекового відділу

  1. Впертися кулаками в область нирок і на вдиху максимально прогнутися назад. На видих нагнутися вперед і торкнутися руками статі;
  2. Стовпчик: стислі в кулак кисті притискаємо до грудей, а лікті – до тулуба. Ноги злегка согнути.в колінах. Напружуємо все тіло і тримаємо напруга деякий час: 1-2 хв. Потім розслабляємося;
  3. Хитається дерево: руки вгору, долоні дивляться один на одного. Максимальні нахили вліво і вправо. Стегна при цьому залишаються нерухомі;
  4. Скручування в попереку: руки в сторони і обертаємо верхню частину тіла до упору вправо і вліво. Намагаємося, щоб стегна залишалися нерухомими.

Вправи для ніг

  1. потягнути носок вниз, потім на себе;
  2. стопу розгортаємо з напругою всередину і назовні;
  3. обертання стопи;
  4. обертання в коліні;
  5. приведення і відведення стегна;
  6. ходьба на прямих ногах: на повній стопі, на носках, на п’ятах, на внутрішній і на зовнішній стороні стопи.

Вправа «Вібрація»

Початкове положення: лягти на спину на тверду і рівну поверхню, під шийний відділ покладіть тверду подушку або валик. Потім підніміть вгору обидві руки і ноги так, щоб ступні ніг розташовувалися паралельно підлозі.

Виконання вправи: в такому положенні вібрувати обома руками і ногами, потім опустити кінцівки і розслабитися. Вправу виконувати протягом 1-3 хвилин 3-5 разів. Якщо у вас при виконанні даної вправи ноги трохи згинаються в колінах – для вібрації це не має принципового значення.

Протипоказання і обмеження для лікування:

Ключовою умовою для успішного результату лікування є здатність відповідних органів і систем до відновлення, збереження у них внутрішнього ресурсу для повернення до попереднього стану. На пізніх стадіях захворювання (наприклад, кінцевої стадії артрозу, коли суглобовий хрящ практично повністю відсутній), ефективність методу буде значно нижче. Таким чином, термінальні анатомічні стани є обмежуючим фактором для використання практикуються нами методик відновного лікування – рефлексотерапія, гомеосиніатрія, тракційне витягнення хребта і суглобів. 

Дані методи незастосовні також у клінічній психіатрії та онкології. Також протипоказанням є: хвороби крові та кровотворних органів (спадкові гемолітичні анемії, порушення згортання крові, пурпура та інші геморагічні стани); гострі інфекційні захворювання і гарячкові стану неясної етіології; хронічні інфекційні захворювання в стадії загострення (туберкульоз і ін.); декомпенсовані захворювання серця, легенів та інших внутрішніх органів; інфаркт міокарда; венозні тромбози та емболії в гострому періоді; різке виснаження і фізичне перенапруження; обмороження і запальні процеси м’яких тканин і шкіри в місцях постановки голок.